Get the Look: Долг кардиган во пастелни нијанси + бела кошула + џинс

17 февруари 2021

Топлите комбинации се задолжителни за зимскиот период, па затоа секогаш се добредојдени плетенини и слоевито облекување.

Токму таков предлог денеска имаме од модната куќа Елена Лука. Доколку барате парчиња во кои ќе се чувствувате удобно во текот на целиот ден, погледнете ја комбинацијата во продолжение, која ќе ве освои со пастелните нијанси.

Кардиган: 2.300 денари; 

Кошула: 1.700 денари;

Фармерки: 1.800 денари;

Чизми: 2.560 денари;

Чанта: 2. 430 денари;

 

Нежно, тренди и топло се трите збора кои ја опишуваат комбинацијата, а доколку го опишуваат и вашиот стил, тогаш ова е совршениот предлог за вас.

Изгледот е составен од беж фармерки со широки ногавици, бела кошула со волуменозни ракави и везена тантела во предниот дел.

Долг колор-блок кардиган во пастелни нијанси е практичното парче кое ќе сакате да го имате во гардероберот, а сето тоа во комбинација со нежна розова чанта и чизми до глужд. 

Овие парчиња можете да ги најдете на онлајн продавницата на Елена Лука, како и во showroom салоните во населба Аеродром и во ГТЦ на првиот кат.

 

Објавено:
17 февруари 2021
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
653 пати