И оваа есен не се откажувајте од морнарските пруги!

20 септември 2014

Веќе сите знаеме дека парчињата на пруги се едни од омилените на девојките ширум светот, па дозволете и оваа есен да блеснете во едни такви.

Доколку ова лето обожававте да носите различни фустанчиња или кошулки на пруги, сега е вистинско време истите да ги комбинирате со есенски парчиња.

Посвежото време и дождливите денови воопшто не треба да ви бидат пречка за цела есен да уживате во тренди парчињата со морнарски пруги.

Нашата омилена комбинација за оваа есен е маичка или тенко џемперче во сино – бела боја комбинирано со тесни фармерки и чизми, а одозгора со познатото дождовно мантилче во крем боја.

Подеднакво добри се комбинациите на блузичка на пруги со црна кожена рок јакничка во комбинација со тесно здолниште до колена и секогаш неодоливите старки!

Во продолжение погледнете супер комбинации кои што можете да ги носите на различни поводи во текот на целата есен со кои секогаш ќе изгледате тренди и шик!

Објавено:
20 септември 2014
Категорија: 
Тренд