И оваа пролет носталгична по 90-тите

1 март 2014

Родарте Родарте

Од Келвин Клајн, Александар Ванг и Ралф Лорен, па се до Хелмут Ланг, модните куќи дефинитивно ги тресе носталгијата по 90 – тите години. Минималистичкиот стил во софистицирана верзија со влијанието кое го изврши гранџ бендот Нирвана и ден денешен е непресушна сфера на идеи.

DKNY DKNY

Токму затоа, оваа пролет вметнете ги впечатливите логоа, карираните парчиња, комбинезоните, кратките топови, кошулите и алтернативните модни додатоци како задолжителни парчиња во вашата гардроба. За дополнителна инспирација, погледнете ги комбинациите од светски познатите модни куќи.

Објавено:
1 март 2014
Категорија: 
Тренд
Тагови: 
тренд гранџ