Идеални бохо фустани за оваа пролет

8 април 2015

Актуелните 70-ти години осовремени во новите тенденции не поминуваат без романтичните бохо фустани.

Оваа сезона изборот е фантастичен. Од макси лежерни фустани со цветни принтови до мини широки здолништа од тантела и со етно мотиви, бохо парчињата одлично се вклопува со актуелните трендови на модни додатоци како мини ранчиња со реси, масивен накит и чевли на високи платформи.

Во продолжение издвојуваме избор од неколку различни варијанти на фустани во бохо стил помеѓу кои сигурно ќе го пронајдете вашиот фаворит или барем ќе ве инспирираме  ја направите совршената комбинација од  вашиот плакар.

 

Објавено:
8 април 2015
Категорија: 
Тренд