Идеалниот костим за капење ова лето

13 јуни 2016

Првата и најочигледна предност на еден ваков модел кога станува збор за костим за капење, е тоа што крие сѐ што вие како недостаток сакате да го прикриете. Дали се работи за вашето стомаче, стрии, целулит, овој костим за капење ве прави да бидете послаби и визуелно потенки.

Сите жени го сакаат затоа што може да бидете опуштени и да изгледате сигурни на плажа. Прво што ви доаѓа на памет е дека овој црн едноделен костим за капење изгледа монотоно. И не се грижете, дерматолозите го сакаат овој костим затоа што ве заштитува од сонце, имајќи го предвид фактот дека карциномот на кожа не демне постојано.

Објавено:
13 јуни 2016
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
3.069 пати