Инспирација за октомври: 31 есенска комбинација за сечиј стил

29 септември 2020

Октомври е на праг, а со тоа нè очекуваат и постудени и најчесто подождливи денови. Во тој контекст, ние стандардно ве инспирираме со комбинации во кои може да се пронајде секој, а кои ќе ви бидат добредојдени за речиси сите пригоди.

Модните блогерки и есенските стајлинзи ги комбинираат со сандали, кои секако можете да ги замените со сандали. Некаде додадете јакна или мантил... Целта е инспирацијата, бидејќи секој од нас се нашол во ситуација да каже дека нема што да облече.

Па ако планирате средување на плакарот, погледнете ги нашите комбинации и видете што се' можете да искористите:

 Фустан со принт + џемпер + чизми до глужд

 

Џинс + џемпер + плетена јакна + патики


Бел џинс + џемпер со ролка во интензивна нијанса + обувки

 

Фармерки + плетена блуза - беж мантил

 

Широки карирани панталони+ ролка + марама + чевли

 

Кариран фустан + мантил + високи чизми

 

Миди тесно здолниште од твид со копчиња + бела маица 

 

Макси плетен фустан + кратка тексасна јакна + чизми до глужд

 

Беж панталони килоти + долг џемпер + чизми

 

Долг плетен фустан + чизми до глужд

 

Плетена блуза + плетено здолниште + чизми до глужд на врвки + кожена јакна

 

Широки панталони со висок струк и ремен на врзување + блуза + мантил + чизми до глужд

 

Здолниште со реси + блуза + бомбер јакна со принт

 

Асиметрично здолниште + бела кошула со волуменозни ракави + чизми

 

Плисирано миди здолниште + блуза со полуролка + карирано долго палто

 

 Панталони + долг кошула фустан + краток плетен топ + чевли

 

Кариран асиметричен фустан + блузон + чизми

 

Фармерки + високи чизми + долг кошула-фустан + ремен

 

Миди фустан со принт + тенок капут + беретка + чевли

 

Плетен фустан со ролка + високи чизми со принт + кожена беретка

 

Здолниште + сако од твид + ролка + чизми

 

Панталони со висок струк + кошула со точки

 

Здолниште на риги + џемпер во интензивна нијанса + чизми + качкет

 

Одело со машки крој + кошула и чанта во контрастна нијанса

 

Панталони со принт + плетена ролка + долг елек + чизми до глужд

 

Плисирано здолниште + ролка + ремен + топол волуменозен шал + чизми

 

Панталони со фалти и широки ногавици + кожена кошула

 

Миди фустан + долг плетен кардиган

 

Кожени панталони-килоти + џемпер односно ролка во интензивна боја

 

Бермуди + ролка + високи чизми + плетен долг кардиган/мантил

 

Беж спортски панталони + блузон + мантил + патики

Објавено:
29 септември 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
8.573 пати