Инспирација за преодната сезона во десет чекори

5 септември 2023

Како што топлите денови ги имаме сè помалку така сè повеќе посегнуваме по екстра парчиња од гардероберот за да добиеме стајлинг во слоеви.

Тука во игра стапува и креативноста кога вљубениците во модата са покажуваат на дело експериментирајќи со повеќе парчиња.

Клучно е да се внимава на рамнотежата... лесни јакни, топли материјали, кардигани, мокасинки се дел од парчињата што доаѓаат во комбинација и ни се омилени за преодниот период.

Модните инфлуенсерки си ја знаат работата и тука се кога ни треба добра модна идеја.

За да ви ја олесниме малку работата со стилизирањето ви предложуваме десет инспириативни стајлинзи што може да ги испробате.

Без разлика дали сте за покежуал или поелегантен изглед, тука ќе најдете одлични решенија и за двете.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Viky Rader (vikyandthekid)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Olivia Palermo (oliviapalermo)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Alexandra Lapp (alexandralapp)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Alex Riviere-Sieber (ariviere)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tamara Kalinic (tamara)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Anouk Yve (anoukyve)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Fusun Lindner (fusunlindner)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Fusun Lindner (fusunlindner)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Fusun Lindner (fusunlindner)

Објавено:
5 септември 2023
Категорија: 
Тренд