Инспирација за преодниот период: 30 предлози за септември

1 септември 2021

Септември - месецот во кој посакуваме летото да трае уште малку, а сепак љубопитно ја очекуваме есента и си велиме: „Па, добро, сакам да ги облечам и омилените чевли и чизми до глужд“.

Ние одбравме 30 предлози за инспирација за убаво сончево време кое не не' напушта се' уште, но исто така одбравме и по некој слоевит, за првите вистински есенски денови.

Погледнете, се надеваме дека меѓу нив ќе наидете на идеи за тоа како да ги комбинирате парчињата од вашиот гардеробер:

 

макси кошула-фустан + топ од кожа

 

широк џинс + широка кошуал

 

шорц + маица + блејзер

 

карирани панталони + карирана кошула

 

панталони со принт + плетена блуза

 

црн мини фустан со ракави + шешир

 

џинс + шриока волуменозна кратка јакна

 

панталони со висок струк + кошула со светки

 

миди здолниште + кардиган

 

плетен фустан со дезен и нагласени ракави 

 

спортски карирани панталони + плетена блуза

 

тексас комбинезон + кошула

 

плетен комплет + високи потпетици

 

миди тесно здолниште + блуза

 

елегантен кошула-фустан што се врзува во панделка

 

сатенско здолниште + маичка со тантела + блејзер

 

карирано одело + маица со принт

 

кошула-фустан со кожен корсетски ремен

 

широко здолниште + маица + блејзер

 

тесни панталони + џемпер

 

тлетен тесен фустан + тексасна јакна

 

класични панталони + маица со кратки ракави 

 

триделно одело со паспули

 

светкав фустан со карнери

 

широк фустан со ракави + патики

 

панталони во боја + маица + блејзер со принт

 

здолниште со принт + плетена широка блуза

 

мини цветно здолниште + маица + кратка јакна од велур

 

широки црни панталони + маица + кариран мантил

 

краток шорц + маица + врзама блуза

Објавено:
1 септември 2021
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
8.887 пати