Инстаграм избор: Фустани што ќе ги носиме оваа есен

3 септември 2019

Пред нас е сезоната што е инспиративна од различни аспекти, а особено од моден.

Есен е за романтика, елеганција, префинетост, женственост... Такви ќе бидат и есенските модни тенденции, во кои акцентот ќе биде ставен на различните модели на фустани.

А Инстаграм веќе ни ги најави фаворитите.

Флорални, со карнери, изработениод тантела или еко-кожа, со принт во точки или животински принт – ова ќе бидат најпопуларнте фустани што ќе ги комбинираме во нашите есенски аутфити.

Фото: Инстаграм, Пинтерест

 

Објавено:
3 септември 2019
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
3.478 пати