Инстаграм профил кој сервира моден есенски минимализам

2 ноември 2022

Ако сте љубители на топлите земјени нијанси, минималистичка естетика и едноставна елеганција, Инстаграм профилот @lglora е вистинската дестинација за модна инспирација.

Французинката Лаура која стои зад овој профил, успева преку секојдневни есенски комбинации да ги сплоти францускиот шик и безвременската едноставност.

Секоја комбинација на која ќе наидете, е микс на базични парчиња облека хармонично споени во трендовски есенски аутфити, па голема е веројатноста тука да пронајдете некое од омилените парчиња присутни во вашиот плакар.

Плетива во комбинација со еко кожа, предимензионирани блејзери и џинс, елегантни дводелни одела, бели кошули и класични мантили – и една постојана стилска игра помеѓу сите нив.

Објавено:
2 ноември 2022
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.618 пати