Изненадувачки, но овој микро кардиган е меѓу најпопуларните парчиња во моментов

25 август 2021

Некогаш парчињата за кои ни изгледа како да се тотално непрактични и не веруваме дека можат да бидат популарни - се покажува токму спротивното.

Тоа е случајот и со микро кардиганот од бреднот „Жакемус“. Претпоставуваме дека дел од популарноста доаѓа со името на брендот, бидејќи да беше некој не толку популарен, веројатно немаше да се зборува за него во таа мера.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by JACQUEMUS (@jacquemus)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by JACQUEMUS (@jacquemus)

Од друга страна, придонесоа и дамите кои го носеа - почнувајќи од Меган Фокс, преку Кендал Џенер, Хајли Бибер, Бела Хадид...

Микро кардиганот е секси верзија на обичниот кардиган, велат оние што би го носеле. Другите пак, што не би му одвоиле место во гардероберот, велат дека изгледа како да се собрал на перење и дека едвај сокрива нешто, што го прави и по малку бизарен тренд.

Без разлика во која група се пронаоѓате повеќе, факт е дека оваа верзија на кардиганот е веќе застапена во голем број улични брендови, како дел од есенската понуда (онаа на Жакемус беше за лето).

Блогерките и познатите личности најчесто го комбинираат со широки панталони, фармерки или здолништа и најчесто доаѓа во интензивни бои.

Цената на моделите на „Жакемус“ изнесуваат 300 долари за кроп верзијата, односно 360 долари за моделот со долги ракави и 270 долари за кроп модел со картки ракави.

Речиси преку ноќ стана популарен, а до кога ќе биде и колку есенва ќе го гледаме низ улиците во светските модни метрополи, ќе видиме.

Дали би го носеле?

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by THREADS (@threadsstyling)

 

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by @toutsurlamode_

 

 

 

 

Објавено:
25 август 2021
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.137 пати