Веќе знаете дека кадифето е еден од омилените зимски материјали, па така сите парчиња изработени од истиот се добредојдени.

Фото: Macau Lifestyle

Без разлика дали ќе одберете целосен женски костим, здолниште, фустан или комбинезон од кадифе, нема да погрешите.

Она што задолжително треба да го имате во плакарот е и палтото од кадифе кое ќе биде вашиот сојузник во деновите кога сакате да се чувствувате впечатливо и на работа.

Истото комбинирајте го со фармерки, панталони, едноставна бела кошулка или некоја шик маичка со натпис.

Одлично е бидејќи можете да го комбинирате и со некое фустанче за свечени прилики, а ќе биде совршен избор и за настаните поврзани со празниците што доаѓаат.

Задолжително набавете си едно во темна боја, но оваа сезона експериментирајте и со јаките бои како розова, сина, црвена или портокалова за уште повпечатлив изглед.

Инфо и фото: Modamo.info

Објавено:
26 ноември 2018
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.383 пати