Кафени панталони кои секој мора да ги има во својот есенски гардеробер

30 септември 2022

За многумина кафените панталони се омиленото есенско парче, особено кога зборуваме за долните делови од нашите комбинации.

Фото: Pinterest

Изгледаат смело, шик, а нивната неутралност дозволува да бидат искомбинирани во нарјазлични комбинации без разлика на стилот, а сепак, ефектот кој се постигнува со нив значително се разликува од оној на црните, белите или пак панталоните во било која друга боја.

Фото: Pinterest

Во зависност од кројот и материјалот од кој се изработени, можат да бидат одлични за комплетирање на деловни комбинации во спој со мокасини, бели кошули, беж џемпери и блејзери, но и лежерни комбинации за прошетка во природа или за на кафе со пријателите, кога можеме да ги споиме со патики, блуза или џемпер во секоја боја, палта и јакни во земјени тонови.

Фото: Pinterest

Погледнете како да ги носите кафените панталони оваа есен.

Фото: Pinterest

Објавено:
30 септември 2022
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.821 пати