Како да носите шорцеви кога ќе залади

20 септември 2013

Секако дека прво ќе помислите дека  носењето на шорц не е препорачливо во ладните денови, но доколку го носите на правилен начин, можете да направите вистински погодок.

Шорцевите може да ги комбинирате со хеланки или хулахопки кои може да бидат еднобојни или пак шарени. Исто така предноста е што на сцена секоја зима се враќаат џемперите, па оние со разни дезени и кроеви одлично ќе се вклопат во целиот аутфит

Исто така шорцевите одлично се комбинираат со салонки или чизми кои може да бидат до глужд, до или над колена.

Објавено:
20 септември 2013
Категорија: 
Тренд
Тагови: 
шорц аутфит