Како изгледа уличната мода во Загреб ова лето?

16 август 2023

Како изгледа ова лето на загребските улици?

Одговорот ни го дава фото објективот на хрватскиот фотограф Синиша Бужан, кој на својот инстаграм профил @street_stylezagreb редовно нѐ „апдејтира" со фотографии од уличната мода во Загреб.
Многу атрактивна, забавна, експресивна и разнолика, со силно изразена индивидуалност, летната мода во Загреб не е ништо подалеку од она што го гледаме и на улиците на Милано или Париз.

Најчесто бирани се летните фустани во сите нивни изданија од бохо флорални и лелеави до минималистички, монохроматски и во чисти линии.

Зачинети со сочни детали, сандали во неонски бои, сламени шешири и ретро очила за сонце – се внимава на секој детаљ.

Фото: Синиша Бужан, @street_stylezagreb

 

Објавено:
16 август 2023
Категорија: 
Тренд