Како модните блогерки +40 ги комбинираат плисираните здолништа

17 март 2017

Се почесто средовечните жени се присутни на социјалните мрежи со свои фотографии од нивните стилски комбинации. Некои од нив сериозно се посветени на ова хоби, а дел се и професионални модни блогерки кои ги инспирираат жените од нивната генерација ширум светот.

Разгледавме неколку такви инспиративни профили на Инстаграм на дами над 40 години и селектиравме комбинации што вклучуваат плисирани здолништа, како едно од ултимативните тренди парчиња веќе неколку сезони.

Еве како модните блогерки +40 ги имплементираат плисираните здолништа во својот стил.

Објавено:
17 март 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
3.147 пати