Камбек на чевлите со висока полна пета

22 март 2014

Парчињата кои може да се забележат како дел од уличните стајлинзи најчесто за време на модните неделни, по некој автоматизам се наметнуваат како тренд кој го обожаваат модните блогери и трендсетери насекаде во светот.

Последен пат чевлите со полна рамна пета беа актуелни во времето кога женската поп британска група „Spice Girls“ беа на врвот на сите светски топ листи. Сега повторно истите се дел од колекциите на онлајн шопот Solestruck и брендовите Buffalo  и Jeffrey Campbell. Покрај класично црните модели, преовладуваат разни принтови и нијанси за задоволување на сечиј вкус.

Објавено:
22 март 2014
Категорија: 
Тренд