Капутот со пепито дезен од H&M е хит во уличната мода – еве како го комбинираат IT девојките

30 јануари 2020

Консумеризмот и брзата репродукција на трендови ни наметна темпо со кое е невозможно да се фати чекор. Затоа, наместо да се изгубите во целиот тој динамичен хаос, бирајте внимателно и рационално.

Посветете внимание на облека која е безвременска, квалитетна и соодветна на вашиот имиџ. Во спротивно брзо ќе го изгубите интересот, а таквите парчиња ретко ќе имаат прилика да се најдат во вашиот секојдневен изглед.

Во категоријата на модни класици кои никогаш не губат од својата актуелност, е пепито дезенот кој се популаризираше благодарение на Коко Шанел.

Оваа зима повторно доминира во уличната мода, па логично дека повеќето модни куќи го имаат имплементирано во своите актуелни, зимски линии.

Меѓу таквите парчиња е и миди капутот на врзување од H&M во пепито дезен, кој е популарен меѓу IT девојките на Инстаграм.

Идеално се комбинира со монохроматски црни, бели или сиви комбинации, но секако е доста атрактивен и кога ќе го споите со парчиња во розова, зелена, црвена или некоја друга интензивна комбинација на бои.
Еве како овој капут изгледа во светот на уличната мода.

Фото: Инстаграм

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by NOOR DE GROOT (@queenofjetlags) onJan 6, 2020 at 10:53am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by NOOR DE GROOT (@queenofjetlags) onJan 8, 2020 at 5:09am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Personal Stylist Ulli Ziegler❤ (@ullilovesfashion) onJan 30, 2020 at 2:35am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by styleiconandmore (@styleiconandmore) onJan 28, 2020 at 10:37pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by styleiconandmore (@styleiconandmore) onJan 20, 2020 at 10:42pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ana N. (@stylesby_ana) onJan 29, 2020 at 11:07am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Laetitia Nimah Blume (@missmondo) onJan 18, 2020 at 7:36am PST

Објавено:
30 јануари 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.335 пати