Карираниот принт е повторно во мода!

16 јануари 2021

Карираниот е еден од оние зимски принтови, кои како и водата секогаш си го наоѓа својот пат.

Секоја година - две, знае да направи вистински бум, па затоа не е лошо да инвестирате во некое квалитетно парче, без разлика дали тоа ќе биде некој аксесоар, голем волнен шал, здолниште, капут или кошула. 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@elenaluka_official)

За целосно добитна комбинација, комбинирајте го со кожни парчиња - панталони или здолниште: Тие се полн погодок сезонава. 

Еве неколку интересни предлози како да носите карирано!

 
Објавено:
16 јануари 2021
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.069 пати