Каролина совршено ги носи оделата на „Манго“, а и магазинот „Elle“ го препозна тоа

10 мај 2019

Нашата Каролина Гочева совршено знае да ги носи оделата од брендот „Манго“. Доказ за тоа е што на страната на шпанското издание на магазинот „Elle“, каде токму фокусот беа овие парчиња, беше посочена фотографија и од Гочева.

Но, после зеленото одело, пристигнаа и нови фотографии со уште една фантастична Манго комбинација.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva) onApr 27, 2019 at 10:36am PDT

 Овој пат се работи за карирана верзија на актуелниот тренд. Оделото е изработено од лен, кој доминира како ткаенина во оваа колекција на Манго. Изгледот е дополнет со романтичен шешир и плетени детали.

Идеална комбинција за актуелната сезона и тоа за повеќе пригоди, со менување на модните додатоци.

Како ви се допаѓа?

Фотографија: Aни/Дими
Шминка и фризура: Beauty Hub 202 (Васе Дооковски & Даниел Артевски)
Стајлинг: Алмир Мили

Повеќе информации можете да најдете тука.

Објавено:
10 мај 2019
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
6.916 пати