Кич, но сепак толку забавни: Ова се најпознатите божиќни џемпери!

25 декември 2013

Божиќните џемпери можеби се едни од најздодевните и помалку кич парчиња облека, но мора да признаеме дека тие истовремено се и најзабавните предвесници на празниците.

Покрај бројните познати личности кои секоја година обожаваат да ги носат и да се фотографираат во нив, тие се и едни од омилените парчиња на трендсетерките ширум светот. Колку и да ги сметате за кич, дефинитивно мора да имате барем едно вакво парче во вашиот плакар.

Еден од најпознатите божиќни џемпери дефинитивно носеше и Господинот Дарси во култниот „Дневникот на Бриџит Џонс“ во една од многуте романтични сцени.

Погледнете го прегледот на најдобрите празнични џемпери од филмови и серии и инспирирајте се за весела празнична сезона.

Family Guy Family Guy

 

It's Always Sunny In Philadelphia It's Always Sunny In Philadelphia

The Bridget Jones Diary The Bridget Jones Diary

 

Modern Family Modern Family

Ugly Betty Ugly Betty

 

Објавено:
25 декември 2013
Категорија: 
Тренд