Колоритни и впечатливи комбинации за секој ден од март

1 март 2021

Почнува нов месец, па зошто да не го дочекаме и поминеме со стил. Со март месец ни доаѓа и пролетта, па инспирирани токму од сончевите бои, расцветаната природа и убавите долги денови, најдовме 31 предлог за тоа како можете да изгледате во деновите што претстојат.

Секако, прилагодетете ги предлозите на вашиот гардеробер и стил, но доколку ви се случи да останете без идеја, потсетете се на овој текст и 31 предлог.

Погледнете што одбравме:

џинс+блуза+мантил+чизми во боја

 

мантил во боја+ролка+здолниште+патики

 

широки панталони + блуза+наметка+крзнен шал

 

џинс+металик чизми+кариран краток капут

 

Кошула-фустан+патики

 

кошула-фустан со карнери во впечатлива боја+патики

 

панталони со висок струк+кошула+широка наметка

 

карирано здолниште на преклоп+плетена блуза+чизми до глужд

 

џинс+блуза+кратка колор блок јакна+чизми до глужд

 

широки панталони+блуза со асиметрични карнери

 

кариран комплет со панталони и дворедно сако со руска јака

 

лелеаво здолниште+плетен фустан+рамни обувки

 

панталони со широки ногавици+волуменозна тексасна јакна со 3д цветови

 

фармерки со висок струк+романтична блуза од тантела+ремен+чизми до глужд

 

џинс+бела кошула+долг елек со качулка

 

панталони со широки ногавици+бела кошула+џемпер во интензивна нијанса

 

долг мантил+панталони+марама

 

Џинс+џинс

 

цветен фустан+чизми+шапка

 

фустан со широк карнер во долниот дел+долга тексасна јакна

 

фармерки+бела кошула+туника

 

кожено здолниште+кошула

 

фармерки + волуменозна кошула+мантил со карнери+чизми

 

плетена блуза+широки панталони+кратка јакна од брокат/или со везени мотиви

 

тесен фустан+широка тексасна јакна+патики

 

панталони+карирано сако со 3Д елементи

 

свилено здолниште со принт+кожено палто

 

бел фустан+бела широка наметка+чизми во боја

 

џинс+плетена блуза со широки ракави+мантил во боја

 

широко здолниште+кратка бомбер јакна

 

кариран комплет од тесно здолниште+сако со пеплум+кошула со панделка

Објавено:
1 март 2021
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
5.964 пати
Тагови: 
март