Колоритни викенд комбинации

8 ноември 2019

Почнува викендот! Иако временската прогноза е „сива" наша задача е да ве инспирираме како да внесете позитивен дух во деновите пред вас.

Од моден аспект, тоа може да го направите со избор на комбинации во кои нема да штедите на боја.
Поиграјте си со колоритот, направете простор за интензивни бои, па дури и ако тоа не е карактеристично за вашот стил. Секогаш вреди да се направи е отстапка со која можеби ќе препознаете нова страна на вашиот имиџ.

Па да го започнеме викендот во боја!

Ние направивме особено инспиративен избор од светската улична мода, отворете ја фото галеријата во продолжение и мотивирајте се.

 Фото: Пинтерест

Објавено:
8 ноември 2019
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.691 пати