Новогодишната ноќ и лудите предновогодишни забави се вистинско време да ги извадите најубавите парчиња од плакарот и да почнете да правите шик комбинации во кои ќе блеснете.

Без да се двоумите комбинирајте го свиленото здолниште со лежерно џемперче или некоја кошулка и ќе го добиете совршениот изглед за било која забава.

Иако секогаш веднаш одбираме фустани за ваквите поводи, оваа година бидете вепчатливи во нешто сосема поразлично.

Секако, тука е и комбинезонот што исто така е одличен избор за новогодишната ноќ, а во него секогаш изгледаме елегантно со соодветните модни додатоци.

Во галеријата имате неколку супер комбинации што ќе ви послужат како соодветна инспирација.

Инфо и фото: Modamo.info

Објавено:
28 декември 2018
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.554 пати