Комбинација што освојува - елегантно здолниште и широк џемпер

29 март 2023

Пред само неколку дена Кира Најтли покажа како со широк џемпер и елегантно здолниште може да се изгледа максимално опуштено, но и тренди во исто време.

Она што е интересно и добро кај оваа комбинација е што делува релаксирано, лесно е да се изведе, а крајниот резултат е изненадувачки добар.

Покажува дека умеете без многу труд да се стилизирате совршено допадливо, комфорно и софистицирано. Спој што е не е лесно да се постигне.

Рецептот за стајлингот на сезоната е: едно елегантно миди (или макси) здолниште, вашиот омилен широк џемпер и детали коишто се вклопуваат со останатите одбрани парчиња.

Неколку добри идеи во продолжение.

Фото:Pinterest 

Објавено:
29 март 2023
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.835 пати