Комбинезони - тренди аутфит за секоја прилика

23 мај 2023

Сезонава гледаме разни трендови, како макси здолништа, карго панталони, комбинезони...

Без разлика за каква прилика се работи, дневна или вечерна, секогаш е добродојдено парче со коешто брзо ќе се дотераме.

Фустаните се едно решение, но доколку не сте големи љубители, ви предложуваме комбинезони.

Во нив ќе се чувствувате и тренди и комотно, а ги има во секакви бои, материјали и модели.

За дневна комбинација одберете ленени комбинезони, карго или тексас модел коишто се секогаш ин, заедно со патики, односно сандали, рамни или на платформа.

Доколку станува збор за вечерно изглегување одберете комбинезон од материјал што лесно паѓа и ја следи линијата на телото.

Дополнете ги со сандали на потпетица или салонки.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Dunja Jovanic (imfashionbabe)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sofya (sofyabenzakour)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (jennycipoletti)

Фото: Pinterest

Објавено:
23 мај 2023
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.504 пати