Комбинирајте џинс по примерот на омилените модни икони

25 март 2016

Култното парче во сечиј гардеробер – џинсот, е безвременски тренд во кој секогаш вреди да се инвестира.
Иако се менуваат одредени сегменти, како нијанси, форми, временски периоди од кои се инспирирани или дезени, сепак основата останува иста.

Доколку сте во потрага по инспирација како на еден поинаков начин да го комбинирате вашиот омилен џинс со другите парчиња од гардероберот, тогаш погледнете како тоа го прават омилените шик, модни икони на денешницата.

Објавено:
25 март 2016
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
5.186 пати