Костими за капење кои можат да се носат и како топ

16 јули 2020

Без разлика што можеби ќе имаме поинакво лето од планираното, не значи дека не можеме да облечеме костим за капење.

Летово посебно се модерни моделите со карнери, кои се одлични и за други комбинации, не само за плажа.

Постојат модели кои совршено изгледаат во комбинација со шорц, широко здолниште, фармерки, бермуди, ленени панталони, така што доколку планирате да купувате нови костими за капење, инвестирајте во парче што можете да го комбинирате со сè.

Посебно се привлечни моделите со откриени раменици или оние што имаат карнери и во задниот дел, односно на грбот.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Amy Hendy (@amylhendy) onApr 12, 2018 at 1:11pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Angel Croshet - Swimwear (@angel_croshet) onMar 15, 2018 at 11:43pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by divacharms (@divacharmscom) onJul 4, 2017 at 6:15am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Shelly's shop (@shellyshopofficial) onFeb 28, 2020 at 8:04am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by CRISTALINA SWIMWEAR (@cristalina_swimwear) onFeb 9, 2020 at 8:06am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by CRISTALINA SWIMWEAR (@cristalina_swimwear) onJul 4, 2020 at 5:06am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by CRISTALINA SWIMWEAR (@cristalina_swimwear) onJun 26, 2020 at 6:19am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Olga (@olgaslookbook) onDec 27, 2019 at 9:49am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Shoples.store (@shoples.store) onSep 30, 2019 at 10:09pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Miss.dressu (@miss.dressu) onAug 20, 2019 at 7:39pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Little Gold Ring Boutique (@littlegoldringboutique) onMay 6, 2018 at 9:41am PDT

 Покрај овие, секогаш сигурен избор се класичните црни едноделни костими за капење, но летово посебно се актуелни оние со тенки прерамки. Уште еден модел кој се провлекува како тренд се и бикини на кои горниот дел им е едноставен топ на прерамки.

Погледнете ги следниве примери и инспирирајте се:

 

 

Објавено:
16 јули 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.673 пати