Кожените парчиња ИН и претстојната есен

16 јуни 2014

Следната сезона есен-зима ќе го продолжи трендот на кожени парчиња облека и модни додатоци кои се омилени особено кај дизајнерите кои преферираат доза на ексцентричност во својата работа.

Креирањето облека и аксесоари од кожени материјали бара претпазливост во изработката и токму затоа нивната вредност е бесценета, а предност на парчињата изработени од кожа е што се безвременски.

Дизајнерите го користат овој материјал при изработката на кошули, палта, панталони, здолништа, па и фустани од кои дел ви презентираме во продолжение.

c

Објавено:
16 јуни 2014
Категорија: 
Тренд