Краток кардиган: Тренд кој доминира на Инстаграм

21 јануари 2021

За разлика од порано кога телевизијата и модните магазини беа доминантни во претставувањето на она што е трендовско, денес приматот го преземаа социјалните мрежи.

Така, во оваа зимска сезона кратките кардигани се издвојуваат како мошне популарни. Доаѓаат во различни варијанти - со везови, бизери, еднобојни или шарени, со украсни копчиња или сосема едноставни и девојките едноставно ги обожуваат.

Но, предноста на овој тренд е што лесно може да се вклопи во стилот на жени од различни генерации.. Некогаш долгите кардигани беа почест избор, поради удобноста и можноста да се сокријат некои делови на телото, но ситуацијата се смени.

Со фармерки или панталони со висок струк, здолниште или пак фустан - сето ова е доволна причина да имате еден во својот гардеробер и да го прилагодите на вашиот стил.

Ние пронајдовме неколку интересни примери кои можат да ви послужат како инспирација. Погледнете ги и прилагодете ги на себе:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Agi (@pineknits)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Martina Faron (@martinafaron)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Code Jeppis (@codejeppis)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by BRUN (@brunabear)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Anouk Yve (@anoukyve)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jeanette (@_jeanettemadsen_)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Laura (@lauralabee)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emili Sindlev (@emilisindlev)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emili Sindlev (@emilisindlev)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Charlotte (@charlottelejeune)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Zee Saadi (@zee_saadi)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tomoko Maeda (@tomokomaeda)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by IVALO.COM (@ivalo_official)

 

Објавено:
21 јануари 2021
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.933 пати