Kреативни начини како да го носите тексасот во 2022

17 јуни 2022

Постојат одредени ткаенини кои се познати по своите безвременски и камелеонски квалитети. Tексасот е една од нив.

Модните креатори одамна не го користат текстасот во својата оригинална форма. Првично создаден за работници кон крајот на 19 век, па се до моментот кога настанува панкерскиот тексас, со текот на годините, овој материјал претрпува бројни трансформации и промени во изгледот и употребата. Во таа смисла, воопшто не е чудно што сè почесто просведочуваме креации каде овој материјал се користи на нови, креативни начини, носејќи му свеж дух дури и на најкласичниот изглед.

Оваа пролет/лето сезона, дури ниту високата мода не се откажа од користењена тексасот во своите модни креации, додавајќи ѝ возвишен спин на оваа лежерна класика.

Ние одбравме неколку примери со кои би сакале да ве инспирираме да го пронајдете вашиот омилен начин на кој ќе го носите тексасот оваа година, и воедно да изгледате шик и елегантно.

Тексас фустани

Фото: Vogue

Тексас јакни

Фото: Vogue

Тексас чевли

Фото: Vogue

Тексас здолништа

Фото: Vogue

Тексас чанти

Фото: Vogue

Тексас маички

Фото: Vogue

Објавено:
17 јуни 2022
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
355 пати