Летен тренд - рибарски сандали

5 јули 2023

Летото изобилува со трендови, а помеѓу нив се најдоа и рибарските сандали.

Претходно ги споменавме како летен тренд во најава, а судејќи според објавите на Инстаграм, сандалите си го најдоа местото кај модните блогерки, но и во уличната мода.

Некои од славните трендсетерски ликови, како Хејли Бибер докажуваат дека овој рибарски модел, летово е хит.

Бибер, деновиве, не ги испушта нејзините сандали од нозе, коишто во конкретниот случај се од брендот The Row.

Моделот најчесто ги стилизира со кратки панталони со висок струк, маичка на кратки ракави или кроп топ. Ги има во две бои црна и слонова коска, а цената достигнува и до 1069 евра.

Изработени се од комбинација на кожа и ткаенина, a освен комбинацијата што Хајли ја носи, ИТ девојките ги спојуваат со макси или мини фустани, ленени панталони и комбинезони.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by sayacayam (sayacayam)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by chi (te.k)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Chris Tan (style qian)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (hiroko hatano)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (kzm)

Објавено:
5 јули 2023
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.176 пати