Летен тренд: Топ со голи раменици и нагласени ракави

9 јуни 2020

Веќе е познато дека нагласените ракави се најактуелниот тренд сезонава и се имплементирани во различен стилски контекст и израз.

Ние овој пат посветуваме внимание на парчето кое модните блогерки и младите девојки едноставно го обожуваат - краток топ.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by SyelaSoul (@syelasoul) onFeb 26, 2020 at 1:05am PST

Со фармерки, односно џинс, тоа е проверена комбинација. Одлично изгледа и со панталони со висок струк, а доколку сакате малку поелегантен изглед, тогаш миди тесно здолниште и ваков топ се добитна комбинација.

Исто така, на младите ќе им биде добредојден и за комбинации за плажа (иако тоа летово навистина е неизвесно).

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@shee__world__) onApr 27, 2020 at 1:01pm PDT

Можат да бидат изработени од различни материјали - од памук, свила, сатен, жоржет... Со оглед на тоа дека акцентот е ставен на рамениците и ракавите, најдобро е да го комбинирате со впечатливи обетки, отколку со ѓердан.

Можете да додадете часовник или некој прстен и на тој начин да го дополните изгледот.

Дел од моделите се со такви ракави со ластик, кои можете да ги носите и спуштени и кренати на раменици. Ако сè уште не сте се охрабриле за ваква комбинација, можеби комбинациите во продолжение ќе ве инспирираат:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Glamdust (@ukglamdust) onMar 9, 2020 at 3:12am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by thrift_hive (@thrift__hive) onSep 26, 2019 at 3:51am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Fashionrunway (@fashion_runway_magazine) onApr 20, 2018 at 7:23am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Manhattan Fashion Styles (@manhattan_fashion_styles) onJul 14, 2019 at 7:04am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Joanna L. (@lookofmermaid) onMay 7, 2020 at 2:01pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by NIHAN GORKEM (@stylewithnihan) onMay 5, 2020 at 2:12pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by erin foley (@erinlynn_style) onMar 28, 2020 at 6:16am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Abi Road Swim Durban (@abi_road_designs) onMar 21, 2020 at 10:25am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Dunja Jovanic (@imfashionbabe) onJun 4, 2020 at 9:15am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Rachel ward (@rachelward_e) onJun 5, 2020 at 6:26am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Rachel ward (@rachelward_e) onFeb 5, 2020 at 5:28am PST

 

 

 

Објавено:
9 јуни 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.289 пати