Летен тренд во најава - комбинезони

29 мај 2024

Кога размислуваме што да облечеме, најдобро решение се оние парчиња облека кои сами по себе го чинат целиот стајлинг.

Такви се и комбинезоните кои во зависност од кројот и материјалот можат да бидат одличен избор како за дневна така и за вечерна прилика.

Ова лето имаме токму таков тренд во најава, различни видови на комбинезони.

Тука спаѓаат тексасните, ленените и оние поелегантните верзии изработени од материјал што ја следи линијата на телото.

Комбинезон во комбинација со патики е супер избор за дневен аутфит, а ако го споите со потпетици и свилена марама подготвени сте за вечерно излегување.

Еве како го прават тоа модните блогерки на Инстаграм.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by elsa (hoskelsa)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Aleksandra (aleksandrabojovic)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jessi (jessixje)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared b(freelancer model) (j876my)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monikh (monikh)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lilly Style (lillydemello)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Camilla Thurman (navygraceblog)

Објавено:
29 мај 2024
Категорија: 
Тренд