Летни и лежерни комбинации за секој ден од јули

2 јули 2019

Јули е месец на одмори, топло време, лежерен амбиент, опуштање – па токму во такво расположение се и нашите јулски комбинации.

За секој ден од овој убав, летен месец, одвоивме по една предлог комбинација со цел да ви помогнеме да си го направите вашиот месечен распоред и да ви го олесниме одговорот на прашањето – што да облечам денеска?

А нашот избор е сведен на многу пријатни, лесни, ама сепак шик и стилски комбинации. Претежно во сафари или романтичен стил, базични парчиња што ќе ви го олеснат комбинирањето се панталоните во широк крој, белите маички и ленените фустани.

Секако аксесоарите како сламен шешир и очила за сонце се често присутни.

 

Објавено:
2 јули 2019
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
6.101 пати