Летни и удобни стајлинзи за секој ден од јули

1 јули 2020

Ја почнуваме втората пловина од годината. Првата беше неизвесна, стресна и неочекувана во најмала рака, а се надеваме дека наредните шест месеци ќе донесат смиреност и оптимизам.

Но, јули го донесе убавото и сончево време. Барем тоа не' потсети дека е лето и дека сепак треба да најдеме начин да уживаме во него.

Инспирирани токму од тоа, во продолжение ви презентираме 31 летна комбинација за секој ден од јули. Природните материјали нека ви бидат приоритет во овој жежок месец, а како да ги комбинирате, ве инспирираме со следниве фотографии:

ленени шорцеви + бела кошула

 

широки панталони + краток плетен топ

 

ленен комбинезон + бела маица

 

широк џинс + маичка на прерамки

 

фустан на точки и копчиња

 

панталони со принт + маица со принт

 

долга бела кошула + џинс

 

тексасно здолниште + памучна маица

 

мини здолниште + маица + долго летно палто

 

памучно фустанче + тексасна јакна

 

шарено фустанче на прерамки со карнери

 

ленен комбинезон со копчиња


краток комбинезон на прерамки

 

бел фустан со широки ракави и карнер

 

тесно пенкало здолниште + бела кошула на преклоп

 

фустан на преклоп со широк ремен

 

одело со килоти панталони + топ

 

макси здолниште на риги + тексасна кошула

 

краток фустан со широки ракави

 

кошула фустан со принт

 

фустан со три карнера и волуменозни ракави

 

килоти + маичка на прерамки + тенко палот


миди фустан со принт

 

мини фустан со точки

 

џинс + ленено палто

 

шпанско здолниште + маица

 

миди тесен фустан со прерамки

 

кафтан фустан со животински принт + шапка

 

макси фустан со принт

 

џинс + маичка на прерамки + свилен мантил

 

панталони со принт + бела маичка

 

Објавено:
1 јули 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
8.214 пати