Летни предлози за девојки со мали гради

18 јули 2016

Веројатно повеќето девојки со мали гради макар еднаш во животот си рекле: „Камо да имав поголеми гради...“, особено ако им се допаѓал одреден стајлинг што подобро стои доколку имате поголемо деколте.

Сепак, и за тоа има решени. За оние што можеби се чувствуваат обесхрабрено, веднаш да кажеме дека малите гради не значат недостаток на стил.

Постојат бројни комбинации, можеби и повеќе, во кои можете да изгледате убаво и секси. Некој веројатно ќе рече: „ова е само за утеха“, но не се работи за тоа.

Доколку го прифатите вашето тело онакво какво што е, имате самодоверба, а притоа и најдете што најдобро ви прилега, нема да имате никаков проблем, особено не моден.

Затоа, во продолжение ви презентираме неколку комбинации и тоа од познати модни блогерки, во кои ќе изгледате одлично.

 

Топ е топ!

 

Немате проблем со отворени парчиња облека. Секси, но со вкус.

 

Не морате да носите градник.

 

Нема да изгледате натрпано во слоевита облека.

 

Голите раменци ставете ги во преден план. Ако има карнер, тогаш тоа е уште подобра опција.

 

Неочекувани отвори. Да, можете маици што се отворени на места што на пример жените со големи гради не би можеле, бидејќи ќе изгледа вулгарно.

 

И длабоко деколте.

 

Тантелата е секогаш добар избор! И ништо нема да го одвлекува вниманието од убавите модни детали.

 

Парчиња со ластици

 

И затворените парчиња се идеални за лето. И секси. Исто како и транспарентните.

 

 

Објавено:
18 јули 2016
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
3.687 пати