Летово ќе се носат влечки и сандали на платформа

9 мај 2022

Модните прогнози за ова лето велат дека ќе се носат удобни и волуменозни обувки. Можеби на прв поглед и не ви изгледа така, но модните инсајдери се прилично сигурни дека ова ќе биде еден од најголемите трендови.

Влечки, апостолки, сандали се стандарден дел од летната колекција обувки, а во месеците што претстојат ќе се поткачат на платформа. 

Инспирација е естетиката од 90-тите, а блогерките ги сакаат бидејќи лесно можат да ги комбинираат со долги фустани, џинс, но и со мини фустани и здолништа, или пак шорцеви.

И додека едни сметаат дека се премногу гломазни, пониските дами се радуваат на претстојниот тренд, бидејќи ќе носат нешто што е рамна удобна обувка, а сепак ќе додаде некој сантиметар.

Ако немате идеја како би изгледале во некоја комбинација, погледнете ги предлозите во продолжение:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by CASS DIMICCO (@cassdimicco)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by lauren caruso (@laurencaruso_)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Michelle Li (@himichelleli)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by KarenBritChick (@karenbritchick)

 

Што мислите за овој тренд?

Објавено:
9 мај 2022
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.840 пати