Маицата која ќе ги засени другите летни трендови

8 јуни 2020

Постојат парчиња кои спаѓаат во категоријата „модна класика“ и треба секоја жена да ги поседува во својот гардеробер. Белата маица е една од нив, а ова лето доаѓа во малку изменет крој, но не помалку интересен за носење.

Се работи за модел со малку спуштени раменици, нагласени со „потпунки“. Одлично трик парче кое ќе им помогне на оние што имаат тесни рамена, односно се со потесен горен дел.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Frankie (@thefrankieshop) onMay 18, 2020 at 10:35am PDT

Исто така, овој модел совршено ги истакнува рацете, па доколку сте вежбале, сега убаво дефинираните мускули ќе дојдат уште повеќе до израз.

Брендот „Тhe Frankie Shop“ е заслужен за популаризирање на овој тренд кој буквално се рашири со брзина на светлината. Познати личности, модни блогерки, „обични девојки“ - инстаграмот е преплавен со фотографии од комбинации кои го вклучуваат и овој модел.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Henar Vicente (@ohmyvogue) onApr 9, 2020 at 5:02am PDT

Уличните брендови како „Манго“ и „Зара“ „намирисаа“ дека се работи за парче што ќе стане ултра популарно, па направија нивни верзии непосредно по пласирањето на маицата од „Тhe Frankie Shop".

Најзастапени се белите и црни модели, но ништо помалку интересно и привлечно не изгледаат ниту оние во беж нијанси или пак неонски бои.

Можете да ја комбинирате со класични панталони, со шорцеви, фармерки, здолниште и секој пат одново ќе добиете сосема нов стајлинг.

Цената изнесува околу 75 долари, а споменатиот бренд веќе продаде илјадници вакви.

Погледнете ги комбинациите во продолжение и инспирирајте се:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MARIA SIVAKOVA (@thelittlemodel_) onFeb 29, 2020 at 5:28am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emili Sindlev (@emilisindlev) onMay 28, 2020 at 10:25am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Hannah Strafford-taylor (@hannahstraffordtaylor) onApr 15, 2020 at 11:08am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Hélène Giami (@helenegiami) onJun 5, 2020 at 12:20pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tiffany Hsu (@handinfire) onDec 11, 2019 at 11:19pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by styleiconandmore (@styleiconandmore) onApr 23, 2020 at 11:09pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) onNov 12, 2019 at 5:31am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by RITA ORA (@ritaora) onMar 23, 2020 at 11:00am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Personal Fashion Stylist (@mahjubastylist) onDec 23, 2019 at 5:04pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Delia Atenea (@mommalovesfashionblog) onMay 30, 2020 at 9:06am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ootd ✨ home ➰ decoration (@at13oclock) onMay 27, 2020 at 2:28am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Caroline (@carolinesstylehacks) onMay 25, 2020 at 11:34pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jazmín Pedroarena-Leal (@styledespresso) onMay 25, 2020 at 3:04pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Mathilde Gøhler (@mathildegoehler) onJan 21, 2020 at 4:13am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sabine (@disco_forest) onMay 29, 2020 at 6:22am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by beige sage rust (@beigesagerust) onMay 31, 2020 at 5:09pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Maria (@mariacleh) onMay 17, 2020 at 10:32am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Natalie (@modeetchien) onMay 15, 2020 at 8:48am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Natalie (@modeetchien) onMay 23, 2020 at 9:37am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Fashion Youtuber (@karenbritchick) onMay 16, 2020 at 11:33am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by BUKET GULER (@pukfashion) onMar 8, 2020 at 9:17am PDT

 

 

Објавено:
8 јуни 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
3.206 пати
Тагови: 
маица тренд лето