Малиот бел фустан е нашата летна униформа

7 јули 2017

Покрај џинсот и белата маичка, задолжителен сегмент од нашата „летна униформа" е малиот бел фустан.
Поради неговата универзална примена, се вбројува меѓу оние парчиња од гардероберот во кои секогаш вреди да се инвестира.

Во актуелниот летен период, малиот бел фустан ќе го прошетате од плажа до ноќна летна забава.

Како едно од најбараните парчиња, особено во летниот период, во својата понуда го вклучуваат повеќето „high street" брендови како и луксузните модни куќи меѓу кои и Ели Саб, Валентино, Александар Меквин итн.

Во продолжение дел од нивната понуда:

Valentino

Zara

Alice+Olivia

Chloe

Draper James

Elie Saab

Gabriela Hears

H&M

H&M

Jacquemus

Jason Wu

Mango

Mango

Mango

Alexander Mcqueen

Mohito

Mohito

Mohito

Paper London

Reserved

 

 

Објавено:
7 јули 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
984 пати