Моден погодок: Комбинирајте ги парчињата од аутфитот на Оливија Палермо

27 февруари 2020

Актуелни се модните недели и целото внимание на модната јавност е свртено кон нив.

Познатите дами на стилот постојано се во фокусот на фоторепортерите што го пренесуваат амбиентот од модните метрополи, а Оливија Палермо е секогаш меѓу нив.

Во едно од своите појавувања деновие, Оливија Палермо направи комбинација која е актуелна, тренди, а истовремено универзална и во која може да се пронајде секоја дама која преферира елеганција.

Направен е умешен спој на плетена блуза, здолниште во „молив" крој со висок струк и високи чизми, комбинација која одлично функционира токму во овој период од годината.

Побарајте ја вашата омилена плетена блуза и здолниште со висок струк во вашиот плакар, и имате одлична комбинација за викендот пред нас.

И уште неколку идеи плус што ги спојуваат овие парчиња...

Фото: Pinterest

Објавено:
27 февруари 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.821 пати