Моден водич: Деловен стил со патики (доколку е дозволено)

27 февруари 2023

Доколку работите на место каде немате некој одреден дрес код, патиките можат да бидат дел од вашиот деловен стајлинг.

Иако на прв поглед ќе помислите дека е тешко да се искомбинираат, ќе ве убедиме токму во спротивното.

Ако ја саката удобноста, тогаш комбинациите на патики со блејзер, кошула, миди здолниште, костум и панталони, како и мантил можете слободно да ги вклучите во деловниот стајлинг.

Останува само да додадете квалитетна чанта и подготвени сте за работните обврски.

Фото: Pinterest

Објавено:
27 февруари 2023
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
5.724 пати