Модерни на велосипед!

15 јуни 2015

Еколошки, практично, забавно – возењето велосипед  е „must have“ за сите урбани и еколошки освестени личности. Но, истовремено возењето велосипед може да биде и стилско уживање.

Модерни и на велосипед! Зошто да не? Направете пресек помеѓу вашите  удобни и тренди парчиња, и добивате урбани комбинаци за возење  велосипед. Најчесто тоа се спортски и лежерни аутфити, но во случај кога на пример  велосипедот е вашето основно превозно средство за на работа или во град, тогаш слободно облечете миди или макси лелеаво здолниште со патики или ниски сандали или ставете сламен шешир на главата и финиширајте со колоритен накит.

Повеќе инспиративни модни изгледи со вашето омилено превозно средство, во продолжение:

moderni-na-velosiped

Објавено:
15 јуни 2015
Категорија: 
Тренд