Модна инспирација: Што да носите во март?

9 март 2020

Март е последниот зимски месец, оној во кој ни доаѓа пролетта. Токму инспирирани од новото годишно доба, во стандардната рубрика за тоа што би можеле да носите овој месец, ви нудиме колоритни комбинации.

Пролетта ја замислуваме како разиграна, весела, шарена, па при изборот на стајлинг се водевме токму по овие придавки.

Во продолжение следи модна инспирација низ 31 фотографија за тоа како би можеле да изгледате или да ги комбинирате омилените парчиња од гардероберот.

карирано одело + салонки во впечатлива боја

 

сако фустан на точки со волуменозни ракави + ремен

 

џинс со висок струк + свилена/сатенска кошула со точкаст принт

 

џинс со висок струк + нежна бела кошула со широки ракави + чевли во интензивна нијанса

 

џинс + црна блуза + сако со животински принт

 

плисирано здолниште во металик нијанса + волуменозен и долг џемпер во слична нијанса

 

молив здолниште со принт + бела кошула + џемпер + високи чизми

 

плисирани металик здолниште + кошула - плетена блуза со карнери + впечатливи обувки

 

тексасен фустан со принт и карнери + ремен + патики

 

широки панталони со животински принт и висок струк + бела блуза

 

кафени панталони со фалти и висок струк + женствена кошула со панделка и впечатлив принт

 

 мини здолниште + ролка + карирано долго палто

 

беж панталони + транспарентна кошула со точки + патики

 

бел нежен фустан од тантела + плетен долг елек + високи чизми

 

кожени панталони + дуксер + чизми во боја

 

тексасен комбинезон + карирано палто + чизми на врзување до глужд во металик нијанса

 

женствен фустан од тантела + јакна од велур

 

одело во впечатлива нијанса

 

миди фустан од кадифе + рамни обувки

 

црни панталони (килоти) + црно-бела блуза/кошула со откриени раменици 

 

комплет од долга туника и панталони со широка ногавица

 

карирани панталони со ремен и висок струк + кошула со цветен принт + чизми со црветен принт

 

тесни црни панталони + маичка + долг бел елек на врзување

 

плетено здолниште + дуксер + плетена наметка со реси + високи чизми со принт

 

мини кожено здолниште со карнер + бела кошула со карнери + високи чизми со принт

 

широки сомотски панталони + дуксер + кратко капутче + високи чизми

 

карирани панталони + ролка + плетен џемпер со шал

 

миди здолниште на преклоп + плетена блуза со принт + мантил 

 

широко здолниште со риги во различни бои + портокалов топол џемпер + обувки на врзување

 

џинс + кошула со принт + плетена блуза + мантил/капут во впечатлива нијанса

 

џинс + волуменозен џемпер во интензивна нијанса + чизми со принт

Објавено:
9 март 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
5.387 пати