Модна инспирација за секој ден од јуни

1 јуни 2018

На стартот сме на уште еден сончев месец. Кога ќе се спомене јуни, за некои тоа значи крајот на школската година, за некој јунски испитен рок, за други пак одмор, официјален почеток на летото.

Без оглед на тоа во која категорија спаѓате, веруваме дека убавото време кај вас буди желба да изгледате што подобро. 

И овој пат ќе ви понудиме интересен избор на предлози за тоа како можете да се облечете во текот на месецов. Можеби токму месецов ве очекува некоја убава авантура, ново познанство или патување, каде првиот впечаток може да значи сè! Затоа, не ја пропуштајте шансата секогаш да изгледате добро.

Триесетте фотографии и комбинации што ќе ги видите во продолжение ќе ве потсетат и на актуелните трендови - жолтата боја, карнерите, волуменозните кошули, принтови, џинс, романтична тантела...

Посакајте му добредојде на јуни со стил!  

фустан на преклоп+карнери+волуменозни ракави

 

фустан на копчиња+принт/ панталони со висок струк +интензивни бои

 

широки панталони+маица со апликација

 

фустан на преклоп+патики

 

свилен долг фустан+впечатливи модни додатоци

 

тексасно здолниште+транспарентна кошула со карнери

 

кошула фустан на риги+тексасен мантил

 

џинс+кошула на точки

 

принт на принт - панталони+кошула

 

џинс на џинс - тексасна кошула+здолниште

 

карирана кошула на начин на кој вие сакате

 

свилено здолниште+маица со порака

 

краток фустан на копчиња

 

макси фустан+долг елек

 

панталони со принт+бела маица+мантил во боја

 

здолниште од романтична тантела+долго палто во интензивна нијанса

 

џинс+маица+високи потпетици

 

кошула со волуменозни ракави+панталони+металик влечки

 

женствено секси одело

 

романтичен транспарентен фустан+палто

 

бело на бело

 

колор-блок здолниште + широка блуза

 

џинс+спуштено палто

 

тесно здолниште+краток топ 

 

романтичен фустан со принт+тантела

 

женско одело во принт

 

здолниште со висок струк+ремен+маица со принт

 

син широк фустан+марама

 

комбинезон+риги+маица со голи раменици

 

асиметричен макси фустан+цветен принт

Објавено:
1 јуни 2018
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.922 пати