Модната доминација на „Лего коцките“ од Шанел

12 август 2013

Атрактивната пластична Шанел лего чанта стана позната благодарение на познатите дами од сврткиот џет –сет како Дајан Кригер, Роузи Хантингтон, сестрите Кардашин и други.

Пластичната чанта може да се носи на палжа, но и на гламурозна вечера зашто лесно се вклопува со секако стајлинг.

Чантата е омилен моден додаток како во релаксирачки така и во елегантни изданија. Карл Лагерфелд по кој знае кој пат успеа да дизајнира чанта за која многу жени ширум светот посакуваат место во својот имиџ за оваа лето.

Објавено:
12 август 2013
Категорија: 
Тренд