Модната инфлуенсерка Сузи Рехано ни ги откри нејзините модни фаворити за оваа сезона

7 ноември 2022

Неодамна стапивме во контакт со Сузи Рехано, педесетидевет годишна модна дизајнерка од Шпанија и основачка на „Брилијант", бренд за модни додатоци од Барселона.

Како блогерка и деловна дама со бизнис во модната индустрија, нејзиниот имиџ претставува баланс помеѓу изразена индивидуалност, елеганција, удобност и женственост, поврзани во рационална естетска завршница. Не бега од класичните дводелни костуми, но секогаш ги надоградува со детали преку кои ја изразува индивидуалноста, а од друга страна секогаш остава доволно простор за женственост како препознатлива референца на нејзиниот имиџ.

Фото: Pinterest

Земајќи предвид дека станува збор за маркантна модна инфлуенсерка и звучно име на светската модна сцена, ја замоливме да ни ги открие нејзините модни фаворити за оваа сезона.

Во прилог ги претставуваме нејзините три омилени трендови.

Фармерки

„Мој личен омилен моден тренд се фармерките. Фармерките се секогаш тренди во есенска сезона", вели Сузи.

Фото: Pinterest

Фото: Pinterest

Фото: Pinterest

Фото: Pinterest

Милитарно парче облека

Фото: Pinterest

Фото: Pinterest

Фото: Pinterest

Фото: Pinterest

Здолниште

„Оваа сезона сакам да носам здолништа. Доколку е возможно, претпочитам да е во пурпурна боја", ни открива Сузи.

Фото: Pinterest

Фото: Pinterest

Фото: Pinterest

Фото: Pinterest

 

 

 

Објавено:
7 ноември 2022
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.700 пати