Монохроматска неутралност за летната сезона

11 јуни 2014

Сепак сите дами не се љубителите на трендовите кои самата сезона ги наметнува и токму затоа ние ќе ви понудиме избор на аутфити кои одлично ќе се вклопат според вашите омилени нијанси.  Наместо да го жртвувате вашиот изграден стил за некоја актуелен принт, останете доследни на тоа што навистина го сакате, а сепак со модни додатоци и детали разбијте ја монотонијата на монохроматскиот или пак неутрален стајлинг.

Одберете парче во пруги, макси здолниште, црно –бела комбинација и не заборавајте ги масивните чанти и интересни сандали со ремени кои ќе направат да изгледате стилиризирано и шик во секој поглед.

Објавено:
11 јуни 2014
Категорија: 
Тренд