Морнарски стил: Идеи како да го имплементирате во летните стајлинзи

27 јули 2020

Во екот на летото сме, иако веројатно повеќето од вас би рекле дека не го ни чувствуваат поради пандемијата.

Но, без разлика на тоа дали некаде ќе одите на одмор или не, морнарскиот стил кој воедно е една од асоцијациите на лето, можете да го имплементирате во вашиот.

Парчињата на риги се секогаш проверен и сигурен избор. Тоа е модна класика во која им прилега на сите. Кошула-фустан, маици и блузи се најчестите модни парчиња што можете да ги најдете во овој принт. Покрај комбинацијата на сина и бела, одлично изгледа и со црвена.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by emmy design (@emmydesignsweden) onJul 14, 2019 at 11:29am PDT

Но, доколку сакате дополнителна инспирација од морнарите, можете ова лето да се почестите со кошула со голема крагна во тегет-бела комбинација. Исто така, панталоните со висок струк и широки ногавици, кои имаат дворедно закопчување на појасот, се одличен избор и лесен за комбинации.

Сепак, покрај облеката, уште повпечатлива нота можат да дадат модните додатоци. Ремените од јута односно коноп се навистина мала инвестиција, која може многу да го смени вашиот летен изглед.

Поради дизајнот, можете лесно да го комбинирате со различни парчиња и ќе биде вашиот омилен ремен летово. Исто така, чантите од конец односно од јута се апсолутен хит и ова лето, па не двоумете се да ги купите некоја, или пак да ја ставите во употреба старата.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Abbi Hannides (@abbi_hannides) onMay 14, 2020 at 9:00am PDT

Уште еден предлог се марамите кои секогаш се добредојден моден додаток. Околу врат или врзани во коса, изборот е ваш. Можете да одберете некоја со мотиви на сидро или сини нијанси, школки и така да придонесете вашиот стајлинг да има уште повеќе нота на лето и море.

Во продолжение погледнете уште некоја фотографија на оваа тема, која може да ви послужи како инспирација:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by FADSQUIRE (@fadsquire) onJul 13, 2020 at 8:17pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Bohemian Traders (@bohemian.traders) onJun 4, 2020 at 1:33pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Judy's ROPE (@judysrope) onMay 26, 2020 at 11:31am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by D+V (@darlingandvintage) onMay 20, 2020 at 6:59am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sheri Terrell (@sheriterrellstylist) onMay 12, 2020 at 4:23pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by ДЖУТ СУМКИ КОРЗИНЫ (@_made_of_trava_) onJul 18, 2020 at 10:57pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by zakrcona pracownia (@zakrecona.pracownia) onSep 2, 2019 at 9:56pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Effortlessly Feminine Fashion (@alisonshericlothing) onJan 18, 2018 at 6:00am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Leah (@kitchendoordiaries) onJul 27, 2020 at 5:04am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Brooke Jensen (@thebrokebrooke) onJun 10, 2020 at 2:52pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Brooke Jensen (@thebrokebrooke) onJun 17, 2020 at 6:37am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Bombyx Mori (@bombyx_mori_fashion) onMay 28, 2020 at 5:33am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Bombyx Mori (@bombyx_mori_fashion) onJul 17, 2020 at 8:59am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Bombyx Mori (@bombyx_mori_fashion) onMar 14, 2020 at 7:45am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Bombyx Mori (@bombyx_mori_fashion) onFeb 28, 2020 at 7:01am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Bombyx Mori (@bombyx_mori_fashion) onJul 5, 2020 at 7:11am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Warwick Antiques & Accessories (@warwickantiquesandaccessories) onMay 29, 2020 at 3:16pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sabina Furst Designs Jewelry (@sabinafurstdesigns) onJul 3, 2019 at 7:30pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Asli Erdem Oge (@the.fashioner) onMay 30, 2020 at 3:26am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Elen (@ladyandelegant) onMay 9, 2020 at 5:16am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Marlena (@marlena.akli) onJul 22, 2019 at 1:41am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Marlena (@marlena.akli) onJul 4, 2020 at 6:35am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by emmy design (@emmydesignsweden) onJul 2, 2019 at 11:16am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Fait Maison Atelier (@faitmaison_italy) onJul 24, 2020 at 6:50am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Fait Maison – Atelier (@faitmaison_italy) onJul 24, 2020 at 6:34am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Nodos (@nodoshandmade) onJul 2, 2020 at 6:37am PDT

 

 

 

 

 

 

 

 

Објавено:
27 јули 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.480 пати
Тагови: 
морнарски стил