Must have: Елегантна есен во стилски црн фустан

16 септември 2020

Црната е така весела боја, за тие што знаат да ја препознаат нејзината магија.

Безвременскиот „мал црн фустан" е пример како оваа боја живее низ децениите, сезоните и трендовите.
Затоа, доколку сакате да инвестирате во елеганција за која не постои ниту сезонско ниту трендовско ограничување, тогаш вреден избор е нашиот денешен предлог за MUST HAVE.

Женствен црн фустан со карнери, суптилно стилизиран со плочка на која е изгравирано логото на Елена Лука, е модел што идеално се вклопува во сечија стилска слика.

Како ексклузивно парче од новата актуелна линија на модниот бренд Елена Лука, достапен е во онлајн продажба на е-продавницата на модната куќа.

 

Објавено:
16 септември 2020
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
830 пати